SPONCLE kids sport association môže vďaka podpore spoločnosti Procter & Gamble, spol. s r.o. tretíkrát potešiť talentované deti športovými darčekmi. Poďakovanie patrí aj spoločnosti Amway, s.r.o. za podporu športovcov prostredníctvom bezplatnej dodávky produktov NUTRILITE.

V tretej partnerskej sezóne sme so spoločnosťou Procter & Gamble, spol. s r.o. pokračovali v podpore mladých šermiarskych športových talentov a prvýkrát sme v tejto sezóne podporili aj nový badmintonový a sánkárský talent.

Katarína Hunčárová, šerm.

Aktivity Kataríny boli zamerané na vrchol jej sezóny, na jej nominácie na ME a MS, čo sa jej však nepodarilo. Absolvovala predpísaný počet Svetových pohárov, no ani na jednom nedosiahla požadovaný výsledok. Cieľom bolo aj opakované víťazstvo v bodovaní Slovenského pohára junioriek a medailové umiestnenie na MSR, toto sa jej podarilo splniť. Prostriedky pomohli prefinancovať: účasť na Svetovom pohári junioriek v Modlingu, AUT, účasť na Medzinárodnom turnaji junioriek v Grazi, AUT, účasť na medzinárdnom sústredení junioriek v Krosne, POL, účasť na medzinárodnom turnaji junioriek v Karlových Varoch, CZE a nákup šermiarskeho materiálu- kordové čepele, hroty a šrubky.

Michala Cellerová, šerm.

Aktivity v roku 2014 boli zamerané na dokočenie sezóny v juniorskej kategórii a na prechod do seniorskej kategórie. Michala dosiahla najlepšie výsledky v rámci Slovenského šermiarskeho zväzu. Podarilo sa jej stabilizovať výkonnosť na úrovni najlepších junioriek štartujúcich v sérii SP FIE. Štartovala na všetkých plánovaných ME a MS. K tomu sa jej ešte podarilo úspešné vystúpenie na ME 2014 senioriek v Strassbourgu, kde umiestnením v prvej 32 získala body do SP senioriek. Na koniec roku ešte pridala ďalšie 3 body za 2. miesto na Satelitnom seniorskom turnaji v Antalayi a postúpila na 107. miesto v rebríčku FIE k 31.12.2014. Príspevok SPOCLE pomohol prefinancovať účasť na sústredení s talianskou reprezentáciou v Ríme (pobyt a cestovné) a ubytovanie na Svetovom pohári v Marseille.

David Végh, šerm.

SPONCLE pomohol prefinancovať sústredenia, tréningy, športové vybavenie a účasť na trunajoch slovenskému fleuristovi Davidovi Véghovi.Vďaka daru sa mohol Dávid zúčastniť medzinárodného turnaja seniorov v Brne, pomohli sme mu prefinancovať dve sústredenia v Tate, Maďarsko a účasť na tréningoch v Šamoríne a v Budapešti. Z darovaných prostriedkov si mohol Dávid zabezpečiť nové športové vybavenie: masku, mundúr, nohavice, vestičku a čepeľ.V sezóne 2013/2014 sa Dávidovi podarilo kvalifikovať na Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy, zúčastniť sa na tréningoch a sústredeniach s reprezentáciou iných krajín a dostať sa medzi 16 najlepších na Svetovom pohári. Nepodarilo sa mu dostať medzi 16 najlepších na ME a MS.Z výsledkov vyberáme: 1. miesto na medzinárodnom turnaji juniorov v Grazi; 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii juniorov; 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii juniorov družstvá. 

Dvaja z našich šermiarskych talentov sa kvalifikovali na prvé Európske hry, ktoré sa uskutočnia v júni 2015 v Baku. Priamo z vybojovanej pozície v Svetovom pohári postúpila fleuretistka Michala Cellerová (tréner: Július Králik) z Klubu STU Bratislava. Fleuretista David Végh (tréner Tomáš Horony a Gergely Valacsay)o právo účasti musel zabojovať na kvalifikačnom turnaji, ktorý sa v každej zbrani konal koncom decembra 2014 v Budapešti a postupovali prví štyria pretekári. 

Katarína Šimoňáková, sánkovanie.

SPONCLE a jej partneri pomohli v sezóne 2013/2014 aj nádejnej slovenskej sánkárke Kataríne Šimoňákovej zabezpečiť účasť na nasledovných súťažiach:MEJ a SPJ Sigulda v Lotyšsku, kde sa ako jednotlivec umiestnila na 6. Mieste; SPJ Konigseee v Nemecku, kde sa umiestnila na 7. mieste.; SPJ Oberhof v Nemecku, kde sa umiesntila na krásnom 10. mieste.; MSJ Igls v Rakúsku, kde skončila na 18. mieste.Príspevok SPONCLE pomohol Kataríne prefinancovať ubytovanie, štartovné a tréningy.V celkovom rebríčku juniorských sánkárov za sezónu 2013/2014 obsadila Katarína Šimoňáková 7. miesto s celkovým počtom  bodov 248. 

Richard Šmatlák, badminton.

Príspevok SPONCLE a partnerov podporil aj mladého úspešného badmintonistu Richarda Šmatláka.Richardovi sa podarilo v sezóne 2013/2014 splniť krátkodobé ciele, okrem účasti vo štvrťfinále na medzinárodnom turnaji U17. Podarilo sa mu splniť jeden z dlhodobých cieľov – účasť na MEJ  U17 v Ankare. Príspevok SPONCLE prispel k skvalitneniu tréningov, k čiastočnej úhrade dopravy na medzinárodné turnaje, prefinancovaniu nákladov na účasť na medzinárdnom turnaji Bodensee-Jugendturnier v nemeckom meste Friedrichshafen, kde Richard zaznamenal doteraz najlepšie umiestnenie na medzinárodnom turnaji U17, osemfinále.Príspevok prefinancoval: úhradu cestovných nákladov na klubové tréningy (Hnúšťa – Klenovec); čiastočne prefinancoval cestovné náklady na turnaje: BEC U19 Poľsko, BEC U19 Maďarsko, ME U17 Turecko, MSR U17 Prešov; prefinancoval cestovné náklady na reprezentačné sústredenia ME U17 v Prešove; plne prefinancoval náklady na medzinárodný turnaj U17 Ferienzentrum Bodensee, Fridrichshafen, Nemecko; Zabezpečil nákup športového vybavenia: obuv SHB01, výplet na badmintonové rakety BG 65-200M, omotávka na rakety AC102-30, badmintonová raketa Voltric 80, badmintonové košíky YONEX AS 50. 

Príspevky v sezóne 2014/2015 podporia športové aktivity šermiara Davida Végha, badmintonistu Richarda Šmatláka a sánkárku Katarínu Šimoňákovú.  Príspevky im opäť prefinancujú účasť na kvalifikačných pretekoch, sústredeniach, či nákup športového vybavenia. 

“Dôvera a podpora silných partnerov, akými sú Procter & Gamble, spol. s r.o. a Amway, s.r.o. pomáha napĺňať misiu SPONCLE. Predolympijská príprava Katky Šimoňákovej, kvalifikácia Michaly Cellerovej a Davida Végha na Európskych hrách v Baku, opakované víťazstvo v bodovaní Slovenského pohára u Kataríny Hunčárovej a v neposladnom rade badmintonové úspechy Richarda Šmatláka sú potvrdením tej správnej investície do mladých nádejí a sme radi, že môžeme byť súčasťou všetkých tých dôležitých malých prehier, ale aj obrovských víťazstiev. Našou najväčšou výhrou je však dôvera športovcov, trénerov, klubov  a partnerov v SPONCLE,” povedal Mgr. Timotej Kelecsényi, predseda občianskeho združenia SPONCLE kids sport association.

SPONCLE kids sport association. 

Misia športovej pomoci. SPONCLE kids sport association bolo založené v roku 2010 ako občianske združenie s cieľom podporiť mladé športové talenty v oblasti individuálnych športov. SPONCLE kids sport association podporuje presadzovanie športových hodnôt – výkon a fairplay. Úspech si vyžaduje podporu. SPONCLE  kids sport association môžu kontaktovať mladí športovci, ale aj profesionálne združenia/organizácie. Jeho hlavnou úlohou je mladých športovcov podporiť a zabezpečiť ich rozvoj a profesionálny výkon. Mladé športové talenty, ktoré vzhľadom na svoj vek dosahujú nadpriemerné športové výkony, postrádajú profesionálnu pomoc, ktorá je ich šancou na postup a profesonálny rast. Problém financovania potrebnej pomoci sa týka predovšetkým individuálnych športov, ktoré sa tešia len veľmi malej, resp. žiadnej publicite. Naším cieľom je získať sponzorov na krytie potrieb športovo nadaných detí, zvýšiť záujem o financovanie aj menej populárných športov a súčasne zvýšiť ich popularitu vďaka pozitívnej propagácii športu samotného a prostredníctvom výsledkov podporených detí. Každé dieťa môže byť víťazom.

Kontakt: Timotej Kelecsényi,timotejos@sponcle.com, 0903342608