Táto letná príprava bola príprava na 2. olympijské hry mládeže. Snažila som sa pripravovať čo najlepšie. Trénovala som na našom štartovacom trenažéri v Starom Smokovci. Počas tejto letnej prípravy som s mojím tímom absolvovala aj dve sústredenia v Sarajeve, kde sme sa venovali tréningom na dráhe, ale aj rozvojom fyzických a dynamických schopností (posiňovanie, beh, plávanie).

Začiatok zimnej sezóny odštartovali Majstrovstvá Slovenska v jazde na saniach v rakúskom Igls. Za svoju kategóriu, čiže juniorky, som obsadila prvé miesto a za kategóriu ženy 2. miesto. Po týchto pretekoch som sa ďalej presunula na výcvikový tábor do Lotyšska – Siguldy. Tá dráha mi veľmi nesedí, ale každou jazdou som sa snažila chyby napravovať. Následne som sa s celým slovenským tímom presunula do Nórska, kde máme taktiež výcvikový tábor a na ďalší týždeň nás tu čaká prvý sveteový pohár. Prvé tri svetové poháre sú pre mňa dôležité, pretože sú kvalifikáciou na 2. olympijské hry mládeže.

Dúfam, že sa mi podarí dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Veľmi pekne ďakujem za Vašu podporu.

Katarína Šimoňáková

 DSCN2850

Tím SPONCLE sa úprimne teší z Katkiných úspechov.  Katke sa darí vo Svetových pohároch a už má splnenú kvalifikáciu na 2. Zimné olympijské hry mládeže, ktoré budú v dňoch 12.2. – 21.2.2016 v Lillehammeri.  V 1. kole Svetov0ho pohára juniorov  v Lillehammeri obsadila 8. miesto a v lotyšskej Sigulde 9. miesto. Do Vianoc ju čaká ešte štart na 3. Svetovom pohári juniorov v nemeckom Königssee a 4. Svetový pohár juniorov v rakúskom Igls/Innsbruck.